Zažívacie, tráviace ťažkosti a problémy

Nikto nemusí trpieť zažívacie a tráviace ťažkosti !!!

Ukončíme vaše bolesti brucha a žalúdka!

zaludokNajväčším problémom pri zlom trávení a bolesti brucha je fakt, že človek vie, že mu zle trávi, ale zároveň nevie, ako sa tohto problému má zbaviť. Zároveň následkom zanedbania týchto ťažkostí dochádza k schudnutiu, k výraznému nedostatku vitamínov a minerálov a následným sekundárnym ťažkostiam (vzniku rôznych chronických, civilizačných chorôb). Z výskumov vyplýva, že aj pri prijímaní vitamínov, minerálov a iných dôležitých látok cez tablety, respektíve cez zeleninu, nedochádza k správnemu vstrebávaniu. Jediným riešením je úprava stravy. Žiadna potravina nemôže byť považovaná za všeobecne zdravú ako napr. olivový olej alebo sója. Každý človek sme individuálny a práve preto každý potrebuje individuálny stravovací plán a tým sa vyhne bolesti žalúdka. Prečítajte si článok o alergii na potraviny Pokračovanie… Po vynechaní stravy vyvolávajúcej alergie, problémy so zlým zažívaním miznú a následne sa upraví aj obsah vitamínov a minerálov v tele do požadovaného stavu, vráti sa pohoda a pocit zdravia.

Na základe určenia Vám škodiacich a neškodiacich potravín, Vám dokážeme zostaviť diétny plán na mieru a zbaviť vás zažívacích ťažkostí.

Príčiny vzniku zažívacích ťažkostí

Väčšinou neprikladáme prvotným príznakom nepohody veľkú dôležitosť, pričom si myslíme, že nám len niečo nesadlo. Pri dlhodobejších problémoch by sme však nemali problém zanedbávať a začať sa mu venovať, pretože napríklad pri laktózovej intolerancii, neznášanlivosti na bielkoviny kravského mlieka, je nevyhnutné zo stravy vynechať všetky mliečne výrobky. Príčinou tohto stavu je absencia enzýmu laktázy, reagujúceho s laktózou. Táto alergická reakcia môže viesť až k opuchom, problémom s dýchaním a podobne. Preto je nevyhnutné takéto príznaky neignorovať.

Gastroenterologické zdravotné problémy

V podstate ako u rôznych problémov aj pri črevných ťažkostiach je každý pacient jedinečný prípad. U každého chorého sa príznaky prejavia trošku inak a v trošku odlišnej forme.

Medzi najčastejšie sa objavujúce prejavy na začiatku patria:

  • Kŕče, nevoľno po jedle, časté a náhle vyhľadávanie WC, ktoré sa stupňuje až do pravidelnej hnačky, pocit plnosti a zlého trávenia.
  • V opačnom prípade sa u niekoho môže objaviť problém so zápchou a vyprázdňovaním.
  • V niektorých prípadoch  problém prerastie až do psychických ťažkostí, neschopnosti sa koncentrovať, nepohody až krvácania z nosa atď.
  • Zlé trávenie sa prejaví aj cez zdanlivo nesúvisiace problémy ako bolesť kĺbov, svalov a kompletnú fyzickú únavu. Dôsledkom býva až osteoporóza.

Pozrite si príklad Pokračovanie