Choroby pečene

Nemusíte trpieť bolesti pečene a zažívacie ťažkosti!

pecenPríčiny a prejavy choroby pečene. Odstránite ich pomocou potravinovej diéty!

Dobrou správou je, že drvivá väčšina problémov žlčníka a pečene je spôsobená zlou životosprávou a nahromadenými toxínami v tele zo zlého metabolizmu a toxínov zo životného prostredia v dôsledku zníženej imunity organizmu. Nastavením správnej funkcie imunity dosiahneme obnovenie zdravia pečene a odstránenie bolestí. Jedná sa vlastne o generálne upratanie v organizme. Toto je možné presným určením toxínov nepriaznivo pôsobiacich na správnu funkciu pečene a zle metabolizovaných potravín. Prečítajte si článok o toxínoch Pokračovanie…  Následným vynechaním týchto potravín z jedálnička, dodržiavaním potravinovej diéty a odstránením toxínov negatívne pôsobiacich na funkciu pečene, dochádza v priebehu jedného roka k výraznému zlepšeniu až k úplnému vymiznutiu problému. Mizne pocit nepohody, telo sa dostáva do rovnováhy a nastáva pocit zdravia. Prečítajte si článok o poruchách metabolizmu Pokračovanie

Kontaktujte nás a zbavte sa takýchto problémov!!! Pripravíme Vám individuálny stravovací plán.

Funkcie pečene a príčiny jej zlyhávania

Pečeň je najväčším orgánom v dutine brušnej. Je hlavným orgánom zabezpečujúcim energetickú látkovú výmenu a premenu živín. V tomto orgáne prichádza k zmene glukózy na zásobnú látku glykogén, ktorý je v prípadoch potreby opäť menený na glukózu. Pomocou produkcie, skladovania a udržiavania stálej hladiny tejto látky zabezpečuje pečeň nenahraditeľnú úlohu v predchádzaní únavy. Ak je pečeň zdravá, v prípadoch potreby zásobuje telo glukózou, udržuje ustálenú hodnotu energie po celý deň. Avšak v prípadoch ak je pečeň zanesená rôznymi toxínami, ktoré sú príčinami rôznych ochorení, má oslabenú schopnosť vyrábať a skladovať glukózu, nastáva únava. Na choroby pečene je účinná diéta. Prečítajte si článok o toxínoch Pokračovanie… Väčšinou je tento stav jedincom zanedbávaný a bagatelizovaný tak dlho, až sa stáva vážnym ochorením dnešnej doby, chronickým únavovým syndrómom.

Pečeň ďalej plní nenahraditeľnú funkciu pri biotransformácií látok a detoxikácií tela . Nezastupiteľnú úlohu má aj pri tráviacom procese v tenkom čreve. Medzi jej ďalšie  funkcie patrí syntéza bielkovín krvnej plazmy spolu so zrážacími faktormi krvi. Produkuje hormóny regulujúce hladinu vody a solí v organizme. Funguje ako zásobáreň minerálnych látok, železa a niektorých vitamínov.

Problémy nastávajú pri zlyhaní funkcie pečene. Choroby pečene sú najčastejšie poruchy homeostázy, objavujú sa hormonálne zmeny, narúša sa metabolizmus , zhoršuje sa zrážanlivosť krvi , dochádza k zlyhaniu funkcie ľadvín a mozgu. V krajných prípadoch nastáva pečeňový komat a následná smrť. Významným problémom je tvorba žlčových kameňov a bolesť žlčníka.

Príznaky a prejavy ochorení pečene

Medzi najbežnejšie sprievodné príznaky ochorenia pečene patrí únava a slabosť, celkový pocit nepohody, zvýšená teplota, napínanie a zvracanie, nechuť do jedla, strata váhy, bolesti svalov a kĺbov, nepríjemný pocit a bolesť brucha, vetry, žltačka, žlto zafarbená pokožka a očné bielko, tmavo sfarbený moč a svetlá stolica. Žiadne z prejavov nepohody, ktoré človek na sebe sleduje, by sa nemali zanedbávať, lebo z dlhodobého hľadiska vedú k závažnejším poruchám, ktoré už nemusia byť tak ľahko odstrániteľné.
Pozrite si príklad Pokračovanie