Akné

Liečba akné. Netrpte zbytočne!

akneNašťastie príčiny akné sa dajú presne zistiť u každého postihnutého človeka. Najzákladnejšou príčinou vzniku akné je zlá  metabolizácia niektorých primárnych potravín. Následkom tejto skutočnosti je organizmus stresovaný a v nadmernej miere akumuluje toxíny. Prečítajte si článok o toxínoch Pokračovanie… Následne podľa individuality pacienta nastáva hormonálna nerovnováha, vznikajú bakteriálne infekcie, nastáva chronická zápcha a znečistenie čriev. Telo nedostatočne vstrebáva minerálne látky a vitamíny, dochádza k avitaminóze a následne k ďalšiemu oslabovaniu tela. Oslabený organizmus vo veľkej miere ukladá chemické látky zo znečisteného životného prostredia, nevhodných kozmetických prípravkov, make-upov a prehnanej starostlivosti o pleť. Uzatvára sa kruh, v ktorom sa zvyšuje nepohoda a znižuje pocit zdravia. Presným meraním dokážeme zistiť problém u každého individuálne a určiť prirodzený proces ako ho odstrániť.

Konečné riešenie problému s akné

Stačí presne určiť základné potraviny vhodné pre daného jedinca a dodržiavať stanovený stravovací plán. To je všetko v čom spočíva liečba akné. Prečítajte si článok o poruchách metabolizmu Pokračovanie… V prípade chronických ochorení ako je akné pri dodržiavaní týchto zásad dochádza v priebehu jedného roka k výraznému zlepšeniu až k definitívnemu odstráneniu problému.

Akné nie je iba estetický problém

Aj keď je možno akné symbolom puberty, dokáže potrápiť aj ďaleko starších. Bez ohľadu na vek je akné vždy odstrániteľný problém!!!

Akné? Strašné! Zľakne sa väčšina pubertiakov, keď sa objavia vyrážky. Rovesníčky radia make up, brat papierovú tašku na hlavu, teta kvasnice, babka zeleninu a vzduch, reklama zázračnú mastičku, po ktorej je za deň po akné. Možno by bolo fajn dozvedieť sa skutočnú príčinu a začať úspešnú liečbu akné.

Akné je kožné ochorenie spôsobené zápalom vo vývodoch mazových žliaz. Príčinou však nie je infekcia. Akné teda nie je nákazlivé. Avšak škrabaním, tlačením a iným dráždením si svoje vlastné akné môžete rozniesť po pokožke. Akné vzniká obvykle v 13-tom až 20-tom roku života. Problém sa vyskytuje prevažne v mladosti, rovnako u žien ako u mužov a v niektorých prípadoch pretrváva až do vyššieho veku.

Prejavy akné môžu byť nezápalové – komedony „zapchaté póry“ ako aj zápalové – teda puchieriky a hnisavé vyrážky. Po zdanlivom zahojení akné dlho zostávajú začervenané škvrnky, neskôr hyperpigmentácia a vystúpené alebo vsadené jazvičky. U ťažkých foriem môžu nastať horúčky, bolesti svalov a kostí.

Pozrite si príklad Pokračovanie