Rakovina, cysty a nádory

Rakovina, cysty a nádory sú vyliečiteľné ochorenie!

rakovinaUž iba slovo ,,rakovina ʺ naháňa strach. Toto slovo vzniklo z latinského ,,cancer ʺ čo znamená ,,rak ʺ. Samozrejme nejedná sa o ,,raka potočného ʺ, ktorý je najagresívnejší. Existujú také druhy rakov, ktoré doslova ničia všetko živé vo svojom okolí. Rakovina je podobná ako takýto rak. Je to ochorenie, ktoré človeka požiera z vnútra, takže ten rýchlo stráca hmotnosť.

Druh imunity zodpovedný za nádory a cysty

Aby sme rozumeli celému rakovinovému procesu, musíme si predstaviť látku, ktorá vnikne do organizmu a poškodí niektoré gény. Tieto jednotlivé látky nazývame toxínmi. Prečítajte si článok o toxínoch Pokračovanie… Charakteristikou vlastnosťou každej bunky je deliť sa, teda najoptimálnejšie by pre ňu bolo neustále delenie. Tejto variante však zabráni náš obranný genetický systém. Preto máme stále ten istý tvar, nerastú nám celý život ruky a nohy. Vďačíme za to našej genetike. Problém nastáva, keď sa ten zodpovedný gén naruší, čo je v tele celkom bežná záležitosť, pretože poznáme okolo 400 rôznych karcinogénov a genotoxických látok (mykotoxíny, chemických látok,…), môže začať rakovinové bujnenie.

Najčastejšie karcinogény

Najviac karcinogénov sa nachádza v potrave, pretože sa potraviny prevážajú cez pol zemegule vo vlhkom a teplom prostredí, kde sa dobre darí pliesňam. A zároveň sú aj samotné potraviny jedným z toxínov. Prečítajte si článok o poruchách metabolizmu Pokračovanie

Nebezpečné sú tiež papylomaviry spôsobujúce rakovinu deložného čípku. Nádory spôsobujú tiež onkoviry a 7 známych nádorových látok vznikajúcich v črevách. Tvoria sa z mäsa a tuku. Pokiaľ takáto látka naruší genetickú informáciu, náš imunitný systém disponuje systémom ako ju opraviť. V prípade, že ale vznikne porucha mozgových centier, zodpovedná za imunitu, zbláznené bunky už nič nedrží a tie sa nekontrolovateľne začnú množiť. Aj keď cysty nie sú také nebezpečné, princíp vzniku je podobný. Vznikajú tak nezrelé bunky s porušeným metabolizmom. Následne ako nádor naberie dostatočnú veľkosť, začne produkovať mnoho jedovatých látok, ktoré sú človeku smrteľné.
Existuje spôsob ako imunitnému systému vrátiť pôvodnú funkciu!

K jasnejšiemu pochopeniu je vhodné uviesť príklad. Predstavte si továreň s robotníkmi, ktorý ale pracujú bez vedenia. Robotníci sú naše bunky. Keď podporím imunitu továrne, nášho organizmu, tým že pridám viac robotníkov , nenastane zásadná zmena, pretože sami robotníci nedokážu nič spraviť. Ale ako náhle zmením vedenie, ktoré zmysluplne zorganizuje ich prácu, továreň  zrazu začne správne fungovať. Nie je problém v tom, že by sa imunitný systém flákal, alebo že by neexistoval. Toto je problém iba u veľmi nebezpečných ochorení ako je AIDS. Imunitné látky sú prítomné, ale sú dezorientované. Potrebné je aktivovať ,,cancer killersʺ, ničiteľov nádorov a cýst so špecifickými senzormi, ktoré rakovinové bunky nájdu a zničia. Toto nie je možné dosiahnuť jednoduchým spôsobom, obyčajným podporením imunity – je potrebné adekvátne zakročiť. Pod týmto pojmom môžeme rozumieť biologickú liečbu, ktorá je úspešná u veľkého množstva nádorov. Do organizmu sa dodajú interferony, aktívne látky imunitného systému, ktoré udržia nádory ,,na uzdeʺ.

Pozrite si príklad Pokračovanie