Vypadávanie vlasov

Vypadávanie vlasov u žien aj mužov. Konečne liečba príčiny problému!

vlasyPodľa príčiny vypadávania vlasov, ktorú vieme presne určiť, dokážeme tento problém úplne zastaviť. Aj keď dej je už nezvratný v prípade odumretia vlasových folikulov. Tieto sa nedajú oživiť a na ich mieste nevyrastú iné, môžeme však zachrániť ešte tie existujúce. Najzákladnejšou príčinou je zle zložená strava, ku ktorej sa následne v dôsledku stresovania organizmu pridružujú sekundárne príčiny. Prečítajte si článok o poruchách metabolizmu Pokračovanie… Efektívna liečba vypadávania vlasov spočíva v schopnosti  presne nastaviť životosprávu pre konkrétneho jedinca a odstrániť toxíny spôsobujúce vypadávanie vlasov. Prečítajte si článok o toxínoch Pokračovanie

Vypadávanie vlasov je problémom skoro 50% obyvateľstva, viacej sa vyskytujúcim u mužov. Nie je nič divné, keď vlasy padajú – je to úplne prirodzený spôsob obnovy – vlasy vypadnú a na ich mieste začínajú rásť nové. Určite nie sú na mieste hneď obavy, že začínate plešatieť, pokiaľ však vlasy nepadajú viac, ako je zdravé. Prirodzeným procesom obmeny je strata asi 100 vlasov denne, pri umývaní ich môže vypadnúť až 300. V prípade, keď zaznamenáte vyšší počet vypadávaných vlasov, zhoršenie ich štruktúry, alebo sa na pokožke začnú objavovať miesta bez vlasov, berte to ako upozornenie organizmu, že nie je niečo v poriadku.

Sekundárne príčiny vypadávania vlasov

Sekundárnych príčin vypadávania vlasov môže byť naozaj veľké množstvo ako  nedostatok vitamínov, minerálov, výskyt ťažkých kovov, infekčných ložisiek, stres, pridruženie k iným chorobám, chemoterapia, poškodenie chemikáliami z prípravkov na farbenie, užívanie niektorých druhov liekov, ktorých vedľajším účinkom je vypadávanie vlasov, umývanie vlasov až po mechanické namáhanie. Tento problém sa pridružuje aj u ľudí s rýchlou zmenou váhy a u dievčat s mentálnou anorexiou. Všetky tieto príčiny môžeme súhrne nazvať toxínmi vyskytujúcimi sa  „naakumulovaných“ našim organizmom počas života z nášho životného prostredia. Prečítajte si článok o toxínoch Pokračovanie

Vypadávanie vlasov už nemusíte trpieť

Na trhu je veľké množstvo reklám a spoločností sľubujúcich prostredníctvom rôznych prípravkov a šampónov zastavenie vypadávania vlasov, prípadne obnovenie ich rastu. Takýto univerzálny liek proti vypadávaniu vlasov ale neexistuje. Celý problém vypadávania vlasov a ostatných chronických chorôb medzi ktoré sa vypadávanie vlasov počíta, nespočíva v pridávaní látok „pseudorastových prípravkovʺ a tým prebíjaní daného problému, ale v odobratí látok (príčin), ktoré problém vyvolávajú.

Stanovíme Vám individuálne presný zoznam správne a nesprávne metabolizujúcich základných potravín, aby vypadávanie vlasov už nebolo vaším problémom!

Pozrite si príklad Pokračovanie