Prirodná liečba Helicobacter pylori bez chemikálií!

Helicobacter pylori1Helicobacter pylori disponuje veľmi účinnou obranou proti imunitným obranným reakciám tela, a to hlavne proti fagocytóze. Preto sú nakazený jedinci charakteristický zníženou odolnosťou imunitného systému. Navodením správnej funkcie imunitného systému, kedy zbavením organizmu toxínov, umožníme imunitnému systému nášho tela helicobacter zlikvidovať. Dochádza vlastne k čistiacemu procesu. Prečítajte si článok o toxínoch… Klasická medicína k jeho likvidácií používa trojkombináciu antibiotiká, chemoterapeutická a vismut. Mikroorganizmus je prenosný a často pozorujeme jeho prenos medzi matkou a dieťaťom, čo znamená, že je veľmi často pozorovaný v celých rodinách. Nákaza sa šíri napríklad použitím neumytého riadu či príboru. Na helicobacter si dávame pozor hlavne pri riešení cievnej sklerózy, tráviacich problémoch či žalúdočných vredoch a pri riešení niektorých nervových problémov.

Nebezpečná žalúdočná baktéria Helicobacter pylori

Helicobacter pylori je dosť špecifická dôležitá špirálovitá baktéria, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri rôznych typoch chronických infekcií. Vyskytuje sa predovšetkým na sliznici žalúdku a dvanástorníku, kde spôsobuje zápal. Kyslý roztok obsahu žalúdku väčšine baktérií nevyhovuje, helicobacter tu však nemá problém prežívať aj dlhodobo. Napadá vrchné vrstvy žalúdka (hlien a sliznicu), vytvára zásadité látky, ktoré ho následne chránia pred veľmi kyslým prostredím. Je príbuzný s ďalším nebezpečným mikroorganizmom Campylobacter. Campylobacter sa do organizmu dostáva zle spracovanou infikovanou stravou, kontaminovanou vodou či kontaktom s nakazenými zvieratami.

Príznaky zápalu Helicobacter pylori

Z počiatku príznakmi sú tráviace problémy ako:

  • Bolesti brucha
  • Plynatosť
  • Nechuť do jedla
  • Nevoľnosť a zvracanie
  • Pocit zlého trávenia
  • Pálením záhy
  • Bolesť žalúdka nezávislou na konzumácií potravy

Príznakovo infekčné problémy môžu zostať lokalizované na tenkom čreve, alebo mikroorganizmus prenikne do krvného riečišťa a vzniká systémové horúčkovité ochorenie, ktoré je sprevádzané hnačkou a bolesťami hlavy. Pre nás je dôležitý rod Helicobacter, ktorý bol ako samostatný mikroorganizmus vyčlenený len nedávno. Zaujímavosťou Helicobactera je, že sa dokáže adaptovať na sliznicu žalúdka a spôsobuje tak chronické zápaly žalúdočnej sliznice a žalúdočné vredy. V súčasnosti je tiež často preberaná téma o vplyve Helicobactera na vznik zhubných nádorov žalúdka. Veľmi podobným spôsobom sa môže tento mikroorganizmus nachádzať aj v dvanástorníku. Okrem tejto lokalizácie ho nachádzame aj v cievnej výstelke, kde je často súčasťou komplexu vplyvov na vznik tepnovej sklerózy. Nič výnimočné nie je ani výskyt v nervovom systéme. Dôležité je, že je dokázaný takmer u 100% postihnutých vredovou chorobou. Býva tiež príčinou vzniku auto imunitnej reakcie. Veľmi podobne ako väčšina mikroorganizmov pôsobí hlavne produkciou svojich toxínov, ktoré majú veľmi variabilný charakter.

Pozrite si príklad