Obezita

Obezita a jej prirodzené odstránenie. Obezita u detí a dospelých na Slovensku.

nohyĽudstvo je poznačené obrovskými skúsenosťami s epidémiami, pandémiami a nešťastiami. Každý si bezpochyby spomenie na obdobia vtáčej a prasacej chrípky, kedy sa ľudstvo skoro otriasalo v základoch. Nechápavo pozeráme ako sa rozširuje HIV vírus. Pomaly každý druhý trpí ekzémami či alergiou, stále pribúda takzvaných detí zo skúmavky a obéznych detí. O týchto veciach sa hovorí. Nehovorí sa však o presných súvislostiach, ktoré tieto choroby vyvolávajú. Prečítajte si článok o poruchách metabolizmu Pokračovanie… Je tu však ešte jedna obdobne nebezpečná záležitosť ako epidémia a rovnako ako ostatné civilizačné ochorenia si vyberá neskutočnú daň. Napriek tomu sa spomína veľmi zriedka. Ide o obezitu detí a všeobecne nás ľudí – nové ochorenie uchvacujúce svet a aj Slovensko. Ako však prirodzene schudnúť, keď je to také náročné?

Niekoľko faktov o obezite Slovákov

Je až neuveriteľné, aké množstvá populácie sa boria z nadváhou, obezitou, chudnutím a jojo efektom. Veľké množstvo ľudí radšej podstupujú plastické operácie na odstránenie prebytočných vankúšov. Zbytočného množstva nezdravého tuku, ktoré na sebe má už pomaly každý druhý Slovák vrátane detí, je možné sa zbaviť veľmi efektívne aj prirodzenou cestou, nie len drastickými metódami. Na príčine sú toxíny. Prečítajte si článok o toxínoch Pokračovanie… Obezita u detí ale aj u dospelých komplikuje život tým, že je nasledovaná závažnými zdravotnými problémami ako vysoký cholesterol, zvýšený krvný tlak, ochoreniami srdca a ciev a tiež opotrebovaním a bolestivosťou kĺbov. Poslednou dobou sa tiež začal skloňovať súvis medzi obezitou a cukrovkou II. typu.
U žien strata tuku postupuje omnoho pomalšie ako strata obezity u detí a mužov? Môže za to menšie osvalenie postavy, ktoré je u chlapov od prírody mohutnejšie. Mužské telo teda spotrebováva energiu oveľa rýchlejšie, ako v pohybe, tak aj v pokoji. Podľa jednotlivých prieskumov však čím ďalej tým viac mužov a detí s nadváhou, túto informáciu nevyužívajú, pretože sa svojou váhou nezaoberajú.

Pandémia súčasného milénia

Cukrovka aj obezita na Slovensku ako aj na celom svete sú zaraďované k ochoreniam novodobých dejín. Slovákov s diagnózou diabetes II. Typu je cez 400 tisíc a každým rokom pribudne takmer 20 tisíc. Tento problém nie je len problémom dospelých, ale aj detí. Obezita v detstve veľmi vážne zaťažuje organizmus a v ďalších rokoch prispieva k vážnym problémom. Je nevyhnutné sa držať hesla: „Všetko so všetkým súvisí“. Úplne rovnako ako sa vysoký krvný tlak spojuje s infarktom a neplodnosť so zanedbanou chlamídiovou infekciou, bude tiež obezita spojená s obrovským množstvom zdravotných problémov, ktoré nevyhnutne vyústia do ďaleko vážnejšieho problému ako je napríklad rakovina. Je stále jasnejšie, že obezita sadí semienka, ktoré v sebe nesú základ pre rakovinové bujnenie. Najviac však rakovinu pažeráku, tlstého čreva, prsnej žľazy, maternice, podžalúdkovej žľazy a prostaty. Aj keď obezita nemusí zodpovedať priamo za rakovinu, môže zohrávať jednu z hlavných úloh. Podobne ako u obezity a cukrovky II. typu , je predpoklad vzniku u obéznych až nadmerne obéznych ľudí vznik zhubných nádorov.

Obezity je možné sa zbaviť prirodzenou cestou!

Pozrite si príklad Pokračovanie

 

Súvisiace články

Chudnutie bez jo – jo efektu