Bolesti kolena

Liečba bolesti kolena bez invazívnych zásahov a syntetických liekov

kolenoChronická bolesť kolena je súhrou veľkého množstva príčin. Na úplnom začiatku však stojí metabolická porucha, konzumácia zle metabolizovaných základných potravín. Problém nastáva v tom, že organizmus nedokáže splodiny z takto zle rozložiteľných potravín vylúčiť a ukladá ich individuálne po organizme. Tie sa následne stávajú toxínom – jedom a spôsobujú ochorenie. Prečítajte si článok o toxínoch Pokračovanie… Jediným spôsobom ako týmto bolestiam zabrániť, ak opomenieme prebíjanie bolesti liekmi na bolesť ordinovanými lekármi, je vylúčenie týchto toxínov a zle metabolizovaných potravín z jedálnička. V podstate dochádza k poumývaniu organizmu z vnútra. Nechajte si u nás vypracovať individuálny zoznam týchto správne a nesprávne metabolizovaných základných potravín a zbavte sa bolesti. Prečítajte si článok o poruchách metabolizmu Pokračovanie
Jedným s najviac zaťažovaných kĺbov v našom organizme je koleno. Poruchou jeho funkčnosti, vzniká nepríjemná bolesť, ktorá je obmedzujúca nielen pri športe, ale aj v bežnom živote. Chôdza po schodoch, nastupovanie a vystupovanie z dopravného prostriedku, alebo spravenie obyčajného drepu.

Chronická bolesť kolena je naozaj jedna z najviac nepríjemných skúseností. Tá takzvaná štartovacia bolesť zavčas rána, alebo keď sa človek snaží rozhýbať boľavé koleno po nič nerobení. Ešte horšie sú však trvalé bolesti kĺbov, ktoré sú urýchľované  dlhodobou záťažou. Preto sa bolesti kolien prednostne objavujú u ľudí z aktívnym spôsobom života, ako športovci a ľudia s namáhavou prácou. Pre tých je nepohoda spôsobená bolesťou kĺbov o to viac obmedzujúca, pretože sa musia vzdať súčasného aktívneho života.

Najčastejšie chronické ochorenia kolena

Chronické bolesti kĺbov vznikajú z veľkého množstva príčin. Dobrou správou je, že presnú príčinu je možné určiť a následne pristúpiť k samotnej liečbe bolesti kolena. Bolesťou kolien a ostatných kĺbov sa môžu prejaviť najrôznejšie infekcie, zápalové ochorenia, ako reumatická artritída, alebo degeneratívne ochorenie ako je artróza. Toto sú najčastejšie choroby spojené s bolesťou kolena.

Najkrutejšou bolesťou kolena a všeobecne kĺbov sa pravdepodobne prejavuje dna. Metabolické ochorenie, ktoré sa dá úplne zastaviť odstránením zle metabolizovaných potravín z jedálnička. Ďalším a pravdepodobne najčastejšie sa vyskytujúcim civilizačným ochorením na svete je osteoartróza kolenného kĺbu, charakteristická je veľkou bolesťou a zníženou pohyblivosťou. Každý druhý človek nad päťdesiat trpí osteoartrózou, na dôvažok sa medzi postihnutými objavuje aj veľa mladých ľudí s týmto problémom. Osteoartróza postihuje okrem kolien aj bedrové kĺby, drobné kĺby rúk a chrbticu.

Nechajte si vypracovať individuálny stravovací plán a kontaktujte nás!

Pozrite si príklad Pokračovanie