Bolesti žlčníka

Bolesti žlčníka a čo pomáha. Bolesť je prirodzene riešiteľný problém!

zlcnikExistuje niekoľko možností zbavenia sa bolestí žlčníka a problémov vzniknutých v pečeni. Klasická medicína odstraňuje žlčové kamene najmä chirurgicky. Čím sa ale problém definitívne nerieši a v budúcnosti prichádza k recidíve.

Na druhú stranu našťastie existuje neinvazívna, alternatívna forma liečby žlčových kameňov, pomocou upravenia stravy, zbavenia sa nežiaducich toxínov a kamienkov čisto prírodným spôsobom. Jedná sa vlastne o vyčistenie organizmu od nečistôt. Prečítajte si článok o toxínoch Pokračovanie… Len vďaka upraveniu stravy a odstráneniu problémov prirodzeným spôsobom sa človek úplne zbaví ťažkostí. Prečítajte si článok o metabolických poruchách Pokračovanie

Produkcia žlči

Žlčník je zásobný orgán pečene, v ktorej sa hromadí žlč. Pečeň ako najväčšia žľaza v tele človeka, má nezastupiteľnú funkciu. Medzi jej najdôležitejšie funkcie patrí detoxikácia organizmu, tvorba plazmových bielkovín, ukladanie zásobnej látky glykogénu a je súčasťou tráviaceho systému tvorbou žlče. Všetky tieto funkcie prebiehajú v základných stavebných jednotkách hepatocytoch.

Hepatocyty – pečeňové bunky tvoria až 60-70% buniek tkaniva pečene. Majú širokú enzymatickú výbavu, čo je podstatou nadriadenej funkcie pečene v metabolizme organizmu. Medzi ich funkcie patrí: metabolizmus sacharidov, lipidov a aminokyselín, detoxikácia amoniaku a iných látok, rozklad cholesterolu, hlienu, tvorba hormónov, produkcia plazmatických bielkovín, zásobná funkcia, tvorba krvi a produkcia žlči. Hematocyty vytláčajú vodu, ionty, cholesterol, žlčové kyseliny, fosfolipidy a bilirubín do žlčovodných kapilár čím vzniká žlč. Žlč je hustá žltozelená tekutina horkastej chuti, zabezpečujúca bezchybné trávenie predovšetkým tukov.

Pozrite si príklad Pokračovanie