Alergia

Alergia na prach, peľ, plesne a roztoče. Odstráňte jej príznaky definitívne!

alergiaProblém je veľmi podobný ako u ostatných civilizačných ochorení, medzi ktoré alergia určite patrí. Problém spočíva v zle upravenej strave, ktorou človek konzumuje organizmom zle metabolizované potraviny. Prečítajte si článok o poruchách metabolizmu Pokračovanie… Následkom konzumácie týchto potravín vznikajú vo vnútri organizmu metabolity, ktoré telo nedokáže prirodzenou cestou vylúčiť. Zahlcujú sa  jednotlivé vnútorné orgány a následne je zaťažený celý imunitný systém. Zaťaženým imunitným systémom organizmus nestačí vylučovať toxíny zo znečisteného životného prostredia, čím sa situácia ešte zhoršuje. Prečítajte si článok o toxínoch Pokračovanie… Čím viac práce imunitný systém má, tým sa jeho účinnosť znižuje, až dochádza k pomyselnej poslednej kvapke, vzniku chronického ochorenia. Alergia je počiatočný prejav organizmu, že niečo nie je v poriadku, ku ktorému sa časom pridružujú aj ostatné závažnejšie chronické ochorenia. Našťastie existuje spôsob ako sa alergie zbaviť celkom prirodzenou cestou, úpravou stravy a odstránením stávajúcich toxínov.

Čo vlastne alergia je

Alergia je označením odvodeným od gréckych slov „allos a ergein“ čo by sa dalo preložiť ako „iný a pracovať“. Jedná sa teda o situáciu pri ktorej imunitný systém reaguje inak ako by mal.

Alergia je abnormálne prehnaná reakcia nášho organizmu „imunitného systému“ na bežne sa vyskytujúce látky v našom prirodzenom prostredí, ktoré v skutočnosti nie sú škodlivé. Pomocou nej sa náš organizmus snaží  ochrániť pred voľne sa vyskytujúcimi neškodiacimi časticami vo vzduchu. Nárazníkovými zónami nášho tela sú hlavne oči a sliznice nosa a pľúc. V prípade, že jedinec nemá zdravú reakciu imunity na takéto častice „vzdušné alergény“ dochádza k alergickej reakcii  a teda podráždeniu, nádche, začervenaniu očí, kýchaniu atď.

Príznaky alergie

Abnormálne reakcie v nose nazývame alergická nádcha. Neodmysliteľným príznakom je vodnatý sekrét, dráždenie na kýchanie, prípadne zanesené horné dýchacie cesty. Častým prejavom u niektorých jedincov je svrbenie očí, ich opúchanie a slzenie, v horších prípadoch môže dôjsť dráždením alergénmi až k vzniku astmy.

Alergie na roztoče, prach, peľ a plesne (a aj príznaky) patria k najčastejším inhalačným alergiám. Charakteristickými príznakmi sa môžu prejavovať po celý rok a sú prejavom rovnakého problému ako priedušková astma a atopický ekzém.  Alergie na vonkajšie plesne a peľ radíme medzi sezónne alergie, ktoré sa môžu z veľkej časti prekrývať. Interiérové plesne však tiež nie sú nezanedbateľným problémom a produkciou celej škály alergénov vyvolávajú tiež vážne problémy. Všetky alergie si zaslúžia, vzhľadom k  zdravotným komplikáciám, ktoré ich vyvolávajú a ktoré následne spôsobujú u dotknutých osôb, zaslúženú pozornosť, prevenciu a vyriešenie problému. Našťastie alergia na prach a roztoče, peľové, plesňové, prachové a všetky ostatné alergie ako aj ich príznaky sú riešiteľný problém a ide ich veľmi dobre v horizonte jedného roka odstrániť.

Pozrite si príklad Pokračovanie