Migréna a bolesti hlavy

Nikto nemusí trpieť bolesťou hlavy!

Migréna: príznaky, prejavy a jej liečba. Už stačilo!

migrenaSúčasná medicína pozná veľké množstvo antimigreník, takáto liečba migrény však u niektorých bolestí hlavy nemusí byť účinná a súčasne zanáša náš organizmus chemickými látkami, čo ešte môže zhoršovať náš zdravotný stav vedľajšími účinkami. Našťastie existuje prirodzený spôsob odstránenia migrenóznych a všetkých ostatných chronických bolestí hlavy a to bez použitia liekov, iba stanovením individuálnej diéty, vylúčením zle metabolizujúcich potravín a odstránením dole v texte spomínaných toxínov. Prečítajte si článok o poruchách metabolizmu Pokračovanie… Neváhajte nás kontaktovať pre stanovenie zoznamu individuálne škodiacich základných potravín a zbavte sa migrény navždy!

Migréna ako ju poznáme

Aké sú príznaky že sa skutočne jedná o migrénu? Migréna a jej prejavy je chronické ochorenie charakteristické bolesťou  na jednej strane  hlavy , zvyčajne v oblasti oka, často so zrakovými poruchami, precitlivenosťou na zvuky a pachy. Bolesť je pulzujúca a niekedy prechádza aj na opačnú polovicu hlavy. Záchvat pretrváva obyčajne 4-72 hodín a môže navodiť aj zvracanie.

Bolesť všeobecne vzniká, aby varovala. Upozorňuje nás: „Pozor, niečo nie je v poriadku!“ Akútna bolesť predstavuje upozornenie na vznik nerovnováhy v metabolických procesoch nášho tela, na vznik ochorenia. Primárne bolesti hlavy ako migréna spolu s cukrovkou, obezitou, vysokým krvným tlakom,  srdcovým infarktom a mozgovou mŕtvicou sa nazývajú civilizačnými chorobami. Teda sú to ochorenia, ktoré sa v súčasnosti medzi obyvateľstvom veľmi rozširujú a najčastejšie zapríčiňujú smrť.

Príčiny vzniku migrény a bolesti hlavy

Migrénu vo svojom živote zažije okolo 6% mužov a 20% žien. Ich prvé príznaky sa môžu vyskytnúť v ktoromkoľvek veku. Záchvaty kľukne môžu začať v detstve, alebo počas puberty. Najprv sa častejšie migréna vyskytuje u mužov, ale v puberte sa pomer presúva v prospech žien. Vážnym problémom je vývoj posledného obdobia, kedy sa výskyt takýchto civilizačných ochorení alarmujúco  objavuje aj u mladších ročníkov. Tento trend je daň za náš životný štandard, kedy je zdanlivo všetkého dostatok, no v dôsledku toho žijeme v stále špinavšom svete, zaťaženom ťažkými kovmi, chemickými látkami a ako keby to nestačilo, sme stále pod väčším stresom. Migréna vzniká pri nahromadení toxínov v našom organizme. Prečítajte si článok o toxínoch Pokračovanie

Pozrite si príklad Pokračovanie