Bolesti chrbtice

Trápia Vás prejavy a príznaky bolesti chrbtice? Prirodzená liečba už existuje!

chrbticaChronické bolesti chrbtice, kĺbov a kostí, ako aj ich postupné opotrebovávanie, ktoré po dlhšej dobe spôsobí náchylnosť na mechanické poškodenie, spôsobuje dlhodobé koncentrovanie toxínov. Prečítajte si článok o toxínoch Pokračovanie… Medzi najzákladnejšie, najpočetnejšie a najviac zaťažujúce problémy zaraďujeme zle metabolizované základné potraviny. Prečítajte si článok o poruchách metabolizmu Pokračovanie… Vylúčením zle metabolizovaných potravín a ich metabolitov z jedálnička, dochádza k odstráneniu príčin spôsobujúcich bolesť, k prirodzenej obnove štruktúr celého pohybového aparátu a k následnému trvalému navodeniu pocitu zdravia a strate bolesti. Takto sa dosiahne odstránenie príznakov a prejavov bolesti chrbtice. Nechajte si vypracovať potravinový plán a znova sa začnite radovať z pohybu.

Chrbtica a jej funkcie

Chrbtica je stĺpec kostených stavcov ktoré chránia dôležitú súčasť nervového systému – miechu. Chrbtica je ale tiež nosným orgánom, akýmsi stožiarom, uchytených množstvom svalov, ktoré umožňujú stabilitu a ohybnosť nášho tela. Jednotlivé stavce sú medzi sebou spojené medzistavcovými platničkami – vyplňujúcimi štruktúrami, ktoré tlmia všetky nárazy pri pohybe. Pre správnu funkciu chrbtice sú nenahraditeľné, zároveň sú však zdrojom bolesti. Platničky sú jedny z prvých útvarov, ktoré sa opotrebovávajú a prestávajú plniť svoju funkciu, práskajú a tlačia na citlivé útvary, ako napríklad nervové korene.

Prejavy bolesti chrbtice

Bolesť celej chrbtice, ale aj jej niektorej oblasti môže pekne znehodnotiť život. Čítajte, ako vám pomôže celostná medicína pri bolesti chrbtice a jej liečba.

Bolesť chrbtice je jedna z najčastejších príčin, ktoré človeka prinútia vyhľadať pomoc. Takmer 80% všetkých ľudí sa počas života s takýmto problémom stretne. Je častou príčinou pracovnej neschopnosti. Bolesť môže byť spôsobená poškodením chrbtice, podporného svalstva, alebo svalových úponov v okolí chrbtice. Môže sa však prejaviť aj ako funkčná porucha, metabolická porucha, bez mechanického poškodenia daných štruktúr. Vtedy dochádza k vzniku bolesti chrbtice od chorôb vnútorných orgánov. Toto sú prípady kedy je bolesť chronická a radí sa medzi civilizačné ochorenia.

Pozrite si príklad Pokračovanie