Psoriáza

…a kožné problémy už nebudú problém!

Kožné ochorenie, ekzém, psoriáza, ich prirodzené odstránenie a liečba akné.

psoriaza

Ekzém, psoriáza, akné a iné chronické kožné choroby sú na svojej najzákladnejšej úrovni precitlivenie organizmu na niektorú prijímanú potravinu. Ako sme každý jedinečný človek, tak aj každý človek s kožným problémom potrebuje individuálnu diétu, svoj individuálny stravovací plán. Postupným dodržiavaním tohto plánu organizmus zabúda na stres spôsobený požívaním alergických potravín a prestáva vyvolávať alergickú reakciu, v podobe kožných prejavov. Zbavuje sa alergických prejavov na peľ rastlín, na zvieratá a roztoče. Zlepšuje sa psychika a pocit zdravia. Toto je skutočne účinný spôsob liečby psoriázy. Prečítajte si článok o alergii na potraviny Pokračovanie… Stanovíme Vám presný zoznam škodiacich a neškodiacich základných potravín.

Podstata kožného ochorenia

V modernej medicíne neexistuje žiadny liek, ktorý by po ekzéme, psoriáze, akné a iných kožných chorobách dokázal úplne vyliečiť podráždenú pokožku. Existuje ale mnoho liekov a hormonálnych mastí pomocou ktorých kožu môžete dočasne vyčistiť, prípadne zmierniť prejavy kože na minimum, avšak s minimálnou šancou na úplné vyliečenie. Často sa stretávame s tvrdením, že človek z kožných chorôb časom vyrastie. Nie je to pravda.

Ak v tele vznikla metabolická porucha základnej potraviny, čo je vlastne najzákladnejšia príčina vzniku kožnej choroby, už nikdy neprejde. Je potrebné natrvalo vylúčiť alergizujúcu potravinu z tela. Prečítajte si článok o poruchách metabolizmu Pokračovanie… V prípadoch, že sa kožné problémy prejavovali v detstve a časom napr. „po puberteʺ sa prestali prejavovať, neznamená to, že človek sa vyliečil. Toxíny vznikajúce zo zlého metabolizmu potravín sa iba uzamkli do vnútra buniek, čo je horší prípad. Prečítajte si článok o toxínoch Pokračovanie… Prestali sa vylučovať z tela cez kožu, ale ďalej sa hromadia v tele a zhoršujú zdravotný stav. Vplývajú na psychiku, vyvolávajú depresie, úzkosti, môžu vyvolať cukrovku, infarkt myokardu a iné civilizačné choroby. To však závisí od individuality jedinca.

Psoriáza a jej prejavy

Psoriáza označovaná tiež ako lupienka, patrí medzi neinfekčné, zápalové kožné ochorenia, postihujúce okrem kože aj nechty a kĺby. Odhaduje sa, že týmto problémom trpia až 3 % európskej populácie. Príznaky psoriázy sú často nevýrazné a ťažko sa identifikujú. Príznakom na pokožke sú červené fľaky s bielymi olupujúcimi sa šupinkami. Pri dlhodobom zápale sa začne prejavovať aj postihnutím kĺbov, problému podobnému reumatoidnej artritíde s názvom psoriatická artritída. U ľudí s týmto postihnutím vzniká chronický zápal na jednom alebo aj viacerých kĺboch v tele. Po určitom čase, čo zase závisí od individuality jedinca, dochádza až k úplnej degenerácií kĺbu a k jeho postupnému znefunkčneniu. Psoriáza sa môže prejaviť na ktoromkoľvek mieste organizmu, čo ale závisí od metabolizmu postihnutého. Oproti ekzému sa lupienka prejavuje na vonkajšej strane lakťov a kolien.

Pozrite si príklad Pokračovanie