Trápi Vás bolesť hlavy? Navráťte sa k prírode

bolest hlavyBolesť hlavy nás vždy nemilo prekvapí a čo je horšie zjaví sa vždy, keď je to najmenej vhodné. Najnovšie výskumy poukazujú na to, že opakujúcou sa bolesťou hlavy trpí až štvrtina všetkých ľudí tejto planéty. A nespomína sa pri tom iba migréna charakteristická nevoľnosťou, zvracaním a neznášanlivosťou svetla. Bolesť hlavy môže mať mnoho dôvodov, cez celkové napätie, keď máme blok v krčnej chrbtici, unavené oči , zbláznený hormonálny systém, absenciu dostatku čerstvej stravy alebo vody…. Ak nás bolesti prepadnú a sú intenzívne, je na mieste navštíviť doktora. Často však príčina leží na našich pleciach a z lenivosti radšej siahneme po analgetikách. Tie nás bolesti na chvíľu zbavia, príčiny však zostávajú.

Chcete mať život bez zbytočných zdravotných problémov? Neváhajte nás kontaktovať!

Jedzte správne potraviny

Správne zvolený stravovací plán robí z naším telom zázraky. Nie je nič čudného, že zmenou konzumovaných potravín prichádza súčasne k zlepšeniu zdravotného stavu – tráviace ťažkosti a bolesť hlavy sú tými najčastejšími. Spomenúť by sa dal cesnak, ktorý mierne vplýva na krvný tlak, zlepšuje pružnosť tepien a tiež vplýva na spomínanú bolesť. Vhodná je tiež konzumácia ovsených vločiek, orechov a morských rýb. Na všetky potraviny však vplýva faktor našej individuality, kedy nie každý jedinec môže všetky zdravé potravy a v niektorých prípadoch mu môžu až škodiť. Prečítajte si článok o metabolických poruchách Pokračovanie

Naučte sa piť

Na prví pohľad by sa zdalo, že na pitnom režime nie je nič nepochopiteľného. Však aj obyčajný pohár čistej vody dokáže pomôcť v počiatkoch bolesti hlavy, spôsobenej dehydratáciou. Niektoré nápoje však môžu obsahovať bonusy. Medzi tie nevhodné zdravie poškodzujúce látky patrí biely rafinovaný cukor, rôzne umelé dochucovadlá a farbivá. Uprednostňovať by sme mali čistú vody, prípadne ovocné šťavy, či spestriť si nápoj napríklad mätou piepornou. Príjemne ochladí, osvieži a najnovšie sa zistilo, že vplýva aj na zmiernenie bolesti hlavy. Medzi priaznivo pôsobiace byliny sa dá spomenúť aj kamilka, ako univerzálne prírodné analgetikum a sedatívum. Vhodné je využiť aj medovku lekársku.

Zázračné účinky vitamínov a minerálov

Medzi častú príčinu bolestí hlavy patrí množstvo stresu, ktorý sa spája so súčasnou uponáhľanou dobou. Toto sú presne prípady, kedy je potrebné mať dostatok minerálnych látok ako draslík a horčík. Uvoľňujú stiahnuté cievy a tlmia kŕče a bolesti. Tieto látky je potrebné dopĺňať v prírodnej podobe, ako sú banány, špenát, strukoviny či listová zelenina. Je tu však ešte jedna látka, ktorá na bolesti hlavy vplýva a to je soľ. Zatiaľ čo v prípade minerálov a vitamínov by sme ich mali konzumovať v čo najväčšom množstve, soľ by sme mali naopak úplne vylúčiť. Je tu však ešte jeden faktor, kedy aj dodávame v potrave dostatok minerálov a vitamínov, no naše telo ich nedokáže vstrebať. Toto je problém, ktorý je spôsobený toxínmi a je potrebné ho riešiť. Prečítajte si článok o toxínoch Pokračovanie

Dedičstvo našich babičiek

Tieto čarovné bytosti nenosili na pleci kabelku s ,,krabičkou poslednej záchranyʺ analgetiká, antihistaminiká a sedatíva. Napriek tomu vedeli riešiť každý problém. V rukách mali múdrosť, silu a blízkosť prírody. Preto ich bolesti hlavy nikdy nevykoľajili. Používali na ne eukalyptový olej, ktorým potierali spánky, na čelo si prikladali obklady namočené v bylinných vývaroch, nechýbal im čerstvý vzduch ani pohyb. V ich dedičstve je ukrytá hlboká pravda, ktorá sa posúva už tisíce rokov.

Schopnosť uvoľniť sa

Toto je umenie zo všetkých najprirodzenejšie, ale ako je stále zjavnejšie, zo všetkých najťažšie. Takmer všetky zdravotné problémy sa rodia zo stresu, z neschopnosti zabudnúť na zlé myšlienky, strachu, z potlačovaného hnevu a nenávisti. Fyzické zranenia sa hoja oveľa ľahšie, ako zranenia na duši. Je potrebné si nájsť každý deň čas na uvoľnenie a odložiť krivdy celého sveta, no, rovnako dôležité je odstrániť toxíny a zablokované emócie, ktoré nám bránia sa uvoľniť. Komplexnou detoxikáciu sa človeku neuľaví nielen fyzicky, ale pocíti úľavu aj na duši.

Pozrite si príklad Pokračovanie