Staňte sa vitálnym človekom

anemiaAnémia, málokrvnosť je synonymom nedostatočnej tvorby, prípadne poruchy červených krviniek. Je charakteristická úbytkom červeného farbiva – hemoglobínu v organizme.  Príčinou vzniku tohto problému je nedostatočná schopnosť organizmu vstrebávať vitamíny a minerály, zvýšená hladina stresu, ukladanie ťažkých kovov a pod.. Tieto príčiny všeobecne nazývame toxínmi. Prečítajte si článok o toxínoch Pokračovanie…. Toxíny sa postupne v nás ukladajú v závislosti od našej individuality. Po individuálnom zistení príčiny vzniku u jedinca je možné znovu nastoliť harmóniu organizmu a problému sa zbaviť.

Chcete mať život bez zbytočných kožných problémov? Neváhajte nás kontaktovať!

Najčastejšie prejavy málokrvnosti

Málokrvnosť sa prejavuje chronickou únavou, vyčerpanosťou, slabým prekrvením a nedostatočným okysličovaním pokožky a slizníc. Pri vážnych stavoch dochádza až k úplnej vysilenosti, silným tlkotom srdca, točením hlavy, precitlivenosťou. Postihnutý dostáva triašku do rúk, nôh, olamujú sa mu nechty a môže mať precitlivený jazyk. Často prichádza až k intenzívnej bolesti za hrudným košom, najčastejšie ak človek zároveň trpí aj aterosklerózou (zúžením koronárnych, srdečných tepien).

Príčiny vzniku anémie

Hlavnou príčinou je teda nedostatok železa, minerálov a vitamínov v organizme, ale môže byť aj príznakom niektorých chronických ochorení. Medzi takéto ochorenia môžeme zaradiť zápaly kĺbov ,,artritídy ʺ, poškodenie obličiek a pečene, chronické infekcie, zhubné malígne nádory a iné zápalové ochorenia. Anémia pri chronických ochoreniach je spôsobená kratšou životnosťou erytrocytov a nižšou tvorbou erytropoetinu (hormónu z obličiek stimulujúceho tvorbu červených krviniek). Obidva typy anémie sa prejavujú podobne, ale príčin  za tým stojí naozaj veľké množstvo, ktoré treba individuálne u každého zistiť a následne odstrániť, aby došlo k ustúpeniu problému.
Veľmi často sa s týmto problémom stretávame u žien so silnou menštruáciou, u tehotných žien, u ľudí v puberte a tesne po nej , u vegetariánov, u ľudí s aktívnym životným štýlom a darcov krvi. Teda u ľudí zo zvýšeným nárokom na živiny, ktorých organizmus nie je schopný si ho v dostatočnej miere nahradiť. S týmto problémom sa môžu potýkať aj adolescenti, ktorí veľmi rýchlo rastú a preto majú zvýšené nároky na minerály. Najmenej tento problém vidíme u mužov. Podľa prieskumov je zo všetkých postihnutých 60% tehotných žien, 30% menštruujúcich žien, 30% ľudí v pubertálnom veku a len 5% mužov. Veľmi často je málokrvnosť sprevádzaná chronickými stratami krvi napríklad pri zlatej žile, žalúdočných vredoch, pri menštruáciách, pri krvácajúcich polypoch a nádoroch.

Pozrite si príklad Pokračovanie