Obezita vedie až k depresiám a úzkostným stavom.

starnutie a obezita naStrava urýchľuje proces starnutia viac, ako si môžeme myslieť. Môže byť života budičom, ale rovnako výborne môže telo oslabiť a dať procesu choroby a starnutia zelenú. Prečítajte si článok o alergii na potraviny Pokračovanie…  Nevhodne zvolená strava má okrem iného nepochybne negatívny vplyv aj na výkonnosť nášho mozgu, čo sa  prejavuje hlavne v otázke zhoršenia pamäti, problémy v medziľudských vzťahoch, úzkostné poruchy, alebo rôzne depresívne stavy.

Ako je všeobecne známe čím je človek starší, tým je náchylnejší k zhoršeniu pamäte a rôznym psychickým poruchám. Medzi najhlavnejších nepriateľov nášho mozgu bez pochýb patria rafinované cukry a nasýtené tuky. Náš mozog a naše telo však slabne a starne aj kvôli iným prehreškom. Jeden z najdôležitejších je obžerstvo a jej sestra obezita. Tu je na mieste české príslovie: ,,Jez do polosyta, pij do polopita.ʺ Čo je na viac, to spôsobuje zdravotné problémy. Prehnaný prísun zle zvolených potravín spôsobuje neustále zaťažovanie organizmu, aj keď by sme nehovorili o všeobecne známej nezdravej strave ako je napr. fast- food.

Chcete mať život bez zbytočných zdravotných problémov? Neváhajte nás kontaktovať!

Keď z nás jedlo robí starcov…

Jesť je nevyhnutné. Dobré jedlo je príjemná záležitosť. Zdravé jedlo je liek, nezdravé je mor. To čím sa stravujeme , má najväčší dopad na to, ako budeme vyzerať , v akom stave budú naše vnútornosti a či budeme obézny. A tiež  na to, ako sa budeme cítiť, teda veľkosť nášho životného elánu.
Pokúsiť sa nájsť zmysluplný citát o jedle alebo stravovaní, ktorý by podtrhol myšlienku   o zdravom stravovaní a obezite, je asi zbytočné. Napr. Mark Twain raz povedal: ,,Asi jediný spôsob, ako si zabezpečiť zdravie, je jesť to, čo ti nie je po chuti, piť to, čo sa ti protiví a robiť to, čo sa ti nechce. ʺ Winston Churchil zase rozprával o svojom dennom režime takto: „Do jedenástej práca v posteli, po obede hodinka spánku a celý deň whisky a cigary. Takto som porazil Hitlera.“
Umelci a svetobežníci si najradšej užívajú život plnými dúškami. Porušujú všetky možné i nemožné pravidlá zdravého stravovania, čo je pre nejedného z nás fascinujúce. Rovnako s úžasom však môžeme sledovať ako sa na týchto ľuďoch podpisuje čas. Asi preto je ideálne sa držať latinského príslovia: Stravujme sa striedmo – budeme sami sebe lekárom.

V čom spočíva problém urýchleného starnutia?

Jedným z naozaj prospešných prostriedkov, ako zabezpečiť spomalenie starnutia a vzniku obezity je zamedzenie konzumovania nami individuálne zle metabolizovaných potravín. Výsledkom bude odbúranie obezity, zabránenie vzniku jo – jo efektu, menšia chuť do jedla a následné spomalenie starnutia. Už v roku 1930 bol vedcom McCay spravený výskum na potkanoch. Jedna polovica zvierat bola kŕmená výdatne a druhá polovica naopak hladovala. Potkany z nižším prísunom jedla žili v priemere o 40% dlhšie ako ich dobre kŕmený kolegovia. Podobné pokusy samozrejme neboli robené na ľuďoch, no je možné predpokladať, že výsledky by boli veľmi podobné. Vedieť a naučiť sa, aká potravina je individuálne pre každého z nás prospešná, je teda veľmi užitočné pre naše zdravie. Prečítajte si článok o poruchách metabolizmu Pokračovanie… Hranicu je veľmi potrebné poznať, aby sa nestal prípad ako extrémistovi MICHAELOVI YOUNGOVI, obyčajný človek, ktorý si uložil za cieľ omladnúť vďaka diéte. Táto obsahovala iba čerstvé ovocie a zeleninu a piatky držal absolútnu diétu. Myslel to dobre a zo začiatku sa jeho zdravotný stav dostal do úžasnej kondície, avšak z dlhodobého hľadiska bol v deficite minerálov a vitamínov.

Pozrite si príklad Pokračovanie