Ľudský organizmus a toxín zvaný soľ

Jedy vytvárané našim vlastným organizmom sa vyskytujú v oveľa väčšej miere a sú zložitejšie na odstraňovanie, ako toxíny pochádzajúce z vonkajšieho prostredia. K tým najbežnejším tvoriacim sa priamo v našom tele patria tiež soli. A nejedná sa iba o chlorid sodný, teda kuchynskú soľ, ale o soli pochádzajúce z reakcií kyselín.

Chcete mať život bez zbytočných zdravotných problémov? Neváhajte nás kontaktovať!

V našom organizme vrámci chodu bežného metabolizmu vzniká celá skupina kyselín. Pričom porucha acidobazickej rovnováhy je úplne bežný jav v populácií. Dominuje prekyslenie tkanív, teda pH je hlboko pod ideálnym stavom. Reakciou kyselín a zásad vznikajú soli. Táto soľ sa následne rovnomerne ukladá po celom organizme vo forme kryštálikov do tuku, orgánov, kĺbov, ciev, nervov a pod. Neustálim ukladaním solí po organizme dochádza k postupnému narúšaniu jednotlivých funkcií tkanív a celých orgánov.

Nebezpečná kyselina močová

Medzi spôsoby odstraňovania solí z organizmu patrí pramenitá voda, sauna, potenie alebo lipový čaj. Príčinou vzniku organických kyselín a následne solí v tele sú živočíšne bielkoviny. Cez puriny sa tvorí kyselina močová, ktorá pri väčších množstvách kryštalizuje. Telo ju odstraňuje prevažne močom. Postupným zaťažovaním organizmu a následným neustálim oslabovaním jednotlivých funkcií tkanív, obličiek a enzýmov sa stále menej kyseliny močovej odvádza z tele preč. Preto by mal každý stárnuci človek upraviť stravu. Ubrať z jedálničku živočíšne bielkoviny až na úplné minimum.

Protikladom je ovocie, s ktorým sa do tela dostáva organická voda. Ideálne sú melóny, hrozno a všetko šťavnaté ovocie, ktoré je najlepším bojovníkom proti ukladaniu solí.

Potrebné je zbaviť sa stresu a následne odkyseliť organizmus

Ukladanie solí vo svaloch, kĺboch, mozgových cievach je častým problémom ľudí s problémami pohyblivosti a problémami krvi. Pre detoxikáciu tkanív od zasolenia platia rovnaké pravidlá, ako pre ostatné jedy. Zásadné je od stresovať tkanivá, hlavne obličky, zastaviť úzkosť,a doplniť minerály a vitamíny. Účinné sú aj kúpele v roztoku sódy bi-karbóny. Stačí raz do týždňa nasypať trojdecový pohár sódy bi-karbóny do vane a hodinku si v nej oddýchnuť. Človek si oddýchne a zároveň zdvihne pH svojho organizmu.

Niekto môže pri takejto kúpeli stratiť aj kilogram hmotnosti. Nejedná sa samozrejme o tuk, ale ide o vodu, ktorá bola viazaná soľou v tkanivách a následne sa uvoľnila. V Ruskom bylinkárstve sa používa na odsolenie kĺbov čaj z bobkového listu. Čaj sa však nesmie piť dlhodobo , mohol by dráždiť obličky.

Pozrite si príklad Pokračovanie