Čo ak mám alergiu na sperma

spermiaProblém počať potomka môže byť súhrou mnohých príčin. Mnoho z nich je preskúmaných do hĺbky, no, niektoré nie sú. Takýmto problémom, o ktorom sa málo rozpráva je prehnaná reakcia ženského tela na sperma. Nie jeden pár, ktorým sa nedarí otehotnieť a po peripetiách návštevy mnohých lekárov prídu k záveru, že príčina bude práve v alergii na sperma. Možnože sa domnievate, že stanoviť takýto problém je jednoduché, ale pravda môže byť iná…

Vznik alergie na sperma  môže mať naozaj širokú základňu, presne tak isto, ako príznaky. Na začiatku si žena všimne alergickej reakcie jednoznačne. Chvíľu po styku sa prejavia charakteristické alergické prejavy. Sem by sme mohli zaradiť svrbenie, problémy pri dýchaní, opuch,… V tom nepríjemnejšom prípade sa tento problém nijak neprejaví, alergické prejavy neprebehnú, ale ženské telo si v tichosti buduje obranu proti partnerovým spermiám.

Chcete mať život bez zbytočných zdravotných problémov? Neváhajte nás kontaktovať!

Histamín a naša obranyschopnosť

Ako už je asi každému jasné, na prvom mieste bude histamínová alergická reakcia. Súčasná medicína lieči tento problém hlavne antihistaminikami a mechanickou ochranou, teda kondómom. A ako sa na problém pozerá tradičná čínska medicína? Ta zdôrazňuje, že celý problém neleží na bedrách fyzického tela, ale značná časť príčin leží aj v našej duši. Vznik a priebeh všetkých alergických reakcií vidí ako zaťaženie pečeňového okruhu.
Alergia ako proces je vlastne prehnanou reakciou organizmu na nejaký alergén. Toto je všeobecne uznávaný fakt. Pes však je zakopaný v tom, ako prísť na to, prečo tento proces prebieha a ako mu zabrániť. Francúzi majú jasno: Za všetkým hľadaj ženu. Stará čínska medicína na to odpovedá: Za všetkým hľadaj psychiku. Takéto prehnané reakcie nášho imunitného systému sú príčinou dlhodobo maskovanej agresivity a zlosti. Nášmu organizmu pri tom nezáleží na tom či hnev chováte proti niekomu z rodiny, niekomu z práce, alebo proti sebe samému. Presne tak isto nám môžu vadiť časté návštevy svokry, chrápanie našej polovičky, či pohľad na naše nadbytočné kilá v zrkadle. Zo všetkého vychádza zlosť a hnev, ktorú si vlastne ani neuvedomujeme, ale v určitom bode sa obráti proti nášmu vlastnému organizmu. A potom iba v nemom úžase sledujeme proces, ako sa z nás stávajú alergici. To čo vyvoláva alergiu je bielkovina v ejakuláte. Táto bielkovina môže byť buď charakteristická pre určitého jedinca, alebo môže mať spoločné vlastnosti viacerých mužov. V podstate by sa dalo zjednodušene povedať, že nemusí pomôcť ani výmena partnera. Súčasná medicína na ten problém má funkciu imunológa, ktorý predpisuje hormóny – kortikoidy. Tieto majú daný problém zamaskovať a presvedčiť organizmus, že žiaden problém neexistuje. Poruchy imunity sú stále častejšie a súčasné výskumy ukazujú, že problém sa týka každého druhého páru, ktorý nedokáže splodiť potomka.

Ako s toho von

Všetky zdravotné problémy sú sprevádzané emocionálnym prežívaním, ktoré sú pre daný zdravotný problém charakteristické.  V prípade alergie sa jedná o pocity hnevu a strachu o svoju vlastnú existenciu. Dobrou správou je, že s tohto kolotoča existuje cesta von, stačí zastaviť prísun a zbaviť sa existujúcich toxínov. Prečítajte si článok o toxínoch Pokračovanie

Pozrite si príklad Pokračovanie