Autoimunita – zápalom začína

autoimun3…a dlhým zoznamom autoimunitných ochorení končí. V prostredí zápalu sa totiž vytvoria takzvané ,,mediátory“, ktoré sú magnetom pre ďalšie biele krvinky. Dostávame sa tak do nekonečnej špirály zápalov a problémov. Súčasná medicína s ňou bojuje štandardným potlačením zápalu a problémov s ním spojených. Na tento účel sa používajú predovšetkým lieky potláčajúce zápal na nesteriodnej báze (tie však z dlhodobého hľadiska ničia žalúdok a sliznicu hrubého čreva), ale tiež obávané kortikosteroidy, s ktorých podávaním sa spája dlhý zoznam zdravotných problémov.

Chcete mať život bez zbytočných zdravotných problémov? Neváhajte nás kontaktovať!

Medzi najrozšírenejšie autoimunitné ochorenia sa zaraďujú:

  • Diabetes 1.typu
  • reumatická artritída
  • Črevné zápaly
  • Celiakia
  • Roztrúsená skleróza
  • najnovšie autizmus, schizofrénia a niektoré druhy epilepsií

V čom spočíva podstata

Príčiny vzniku autoimunity sú rôzne. Za celým problémom stoja väčšinou vonkajšie faktory, ako prekonané infekcie, chronické problémy a z hľadiska celostnej medicíny potom ešte jeden zásadný faktor a to je STRES. Stres totiž nie je nič jednoduchého. Stres je stav, v ktorom sa každý z nás ocitá z trochu iných dôvodov a prežíva s ním trochu iné emócie. Každý z nás je individuálny a tak individuálny je aj náš stres. Ľudí trpiacich autoimunitou však predsa len niečo spája. Sú to práve nevyjadrené, nevypustené emócie, hnev, agresivita, nervozita, ktorá ich zabíja. Táto patologická a veľmi nebezpečná energia putuje po tele, zosilňuje sa stále a čo je najhoršie nikam neodchádza. Jedná sa teda iba o otázku času, kedy bude napadnutý náš vlastný imunitný systém a nastaví si program ,,nepriateľ,,. Ak sa danému scenáru chceme vyhnúť, musíme na svojom zdraví pracovať. Náš organizmus nie je iba schránka s potrebným vybavením. Chvíľu za chvíľou k nám vysiela signály, aby sme mali predstavu o tom, čo sa v ňom práve deje. Ako sa cíti, či je v pohode, niečo mu chýba, má nejaký problém a s čoho. A všetko je iba v našich rukách, aby sme pozorne počúvali a nebrali tento hlas na ľahkú váhu. Podstatou je, aby sme zabránili tejto patologickej energii sa šíriť po tele a nedovolili toxínom, aby sa ukladali v tkanivách a tým aby náš organizmus devastovali.

Vedeli ste, že…

  • Autoimunita je nesmierne nebezpečná pre tehotné ženy? Všetky protilátky sa totižto prenášajú z matky na plod. Zároveň najviac náchylné k vzniku autoimunity sú práve ženy v reprodukčnom období života.
  • Autoimunita sa častejšie vyskytuje u žien, ako u mužov. Príčina spočíva v hormonálnych zmenách, spôsobených najčastejšie menštruáciou, užívaním hormonálnej antikoncepcie, umelým oplodnením,…

Pozrite si príklad Pokračovanie