Autoimunita, autoimunitné choroby, príznaky a liečba

AutoimunitaAko už bolo spomínané v predchádzajúcich článkoch o alergiách, tak problematika imunitných reakcií je veľmi široká. Autoimunitná reakcia, alebo by sa tiež dalo povedať proces zameraný proti vlastnému organizmu je najzložitejšou a najnebezpečnejšou imunitnou poruchou. Medzi choroby založené na poruchách autoimunity, by sme mohli zaradiť sklerosis multiplex, Crohnovu chorobu, ulceerozni kolitis, autoimunitné poruchy funkcie štítnej žľazy, celý zástup mnohých nebezpečných ochorení obličiek, pečene, centrálnej nervovej sústavy či kĺbov. Jej výskyt je však možný aj pri menej závažných ochoreniach ako menšie kĺbne bolesti, synovitis, bursitis, zápaly väziva, ochorenia vlasov, pokožky a podobne.

Chcete mať život bez zbytočných zdravotných problémov? Neváhajte nás kontaktovať!

V podstate pri celkovej detoxikácií platí, že pri každom riešenom probléme musíme pomocou prístroja skúmať, vplyv alergie, autoalergie, autoimunity či chronických zápalov v dôsledku imunitnej slabosti. Tkanivá a celkovo orgány trpiaci na autoimunitné reakcie sú oslabené a oveľa ľahšie sa pridávajú druhotné toxíny, mikrobiologické, fyzikálne či chemické. Základný rozdiel medzi autoalergiou a autoimunitnou reakciou je podľa meraní na modifikovanom Vollovom prístroji v tom, že autoalergia má základ čisto v psychike, ako bolo viacej vysvetlené v predchádzajúcom článku o autoalergii. Proces sa zameriava na záťaž tkaniva. Pri autoimunitných poruchách môže byť spúšťadlom najskôr krátkodobá záťaž, alebo zmena v molekulárnej štruktúre napadnutého tkaniva. Za najhlavnejší problém však považujeme nefyziologickú funkciu imunitného systému. Podľa meraní na modifikovanom Vollovom prístroji riešenie problému alebo liečba ležia v detoxikácií predovšetkým thymusu a hypotalamu. Tiež je pri týchto orgánoch možná vrodená predispozícia, presne tak, ako sa uvádza napr. v konštitučnej medicíne. Dajú sa tiež veľmi dobre vysledovať konštitučné tendencie k reumatizmu, ale aj k iným ochoreniam.

Autoimunitný problém predstavuje symboliku ľudského organizmu , tak ako si ju v celostnej medicíne predstavujeme. Ide o rovnováhu medzi psychickým a fyzickým. Tieto dva protiklady sa plynule prelínajú a nie je možné ich rozdeliť či odlíšiť, ktorý má väčšiu dôležitosť. Preto je organizmus dôležité riešiť v celostnom prístupe, ako nás príroda stvorila. Vesmír vždy hľadá rovnováhu, ako to už dávno deklarovali starí číňania jin – jang, tento princíp platí aj v našom organizme a celkovo v prírode, preto pre riešenie príznakov a podstaty problému nemusíme chodiť ďaleko. Stačí maximálne naplňovať myšlienky celostnej medicíny.

Pozrite si príklad Pokračovanie