Antidepresíva, od depresie nás nezachránia!

antidepresivaCítite sa zle! Trápite sa a sužuje Vás stres? Pociťujete strach? Netreba vynaložiť skoro žiadnu námahu, aby ste sa vyliečili. Jednoducho zhltnete čarodejníka so značkou antidepresívum a zase bude svet ružový. Toto všetko okamžite a bez výrazného úsilia… Do kedy budeme stále týmto rozprávkam veriť?

Chcete mať život bez zbytočných kožných problémov? Neváhajte nás kontaktovať!

V súčasná doba je charakteristická obrovským nárastom spotreby antidepresív. Depresia, úzkostné stavy, hyperaktivita, sociálne fóbie,.. Prečítajte si článok o depresii Pokračovanie…. Toto všetko sú problémy, ktoré nás trápia a v drvivej väčšine sú súčasnou medicínou riešené chemickými liekmi a psychoterapiami. Proti terapiám sa nedá nič namietať, pretože silnou psychikou sa dá veľa vylepšiť. Odstraňovanie problému psychofarmakami , však už taká výhra nie je, ako si určite mnohí myslia. Dlhodobé pozorovanie hovorí samé za seba. Dlhodobé užívanie týchto liekov narobí viac škody ako úžitku! Podstatné je odstrániť príčinu problému toxíny. Prečítajte si článok o toxínoch Pokračovanie….

Moderné antidepresíva? To myslíte vážne?

Výskumy D. Healyho a D. Menkesa z Cardiff Univerzity a A. Herxheimere z UK Cochrane Centre ukazujú, že aktuálne antidepresíva so značkou SSRIs (selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu), môžu priamo vplývať na agresívne správanie voči svojmu okoliu a tiež voči sebe samému, dochádza až k sebe vraždám. Tieto závery boli spravené z odborných zdrojov, napríklad údaje z DSRU (The United Kingdoom Drug Safety Research Unit), ktorá sleduje predpisovanie liekov paroxetin a fluoxetin.

Čo srdce nebolí…

Agresivita spôsobená antidepresivami nie je nič nového, iba je málo spomínaná. Výrobcovia týchto liekov sa bránia tým, že všetky vedľajšie účinky sú uvedené v príbalovom letáku. Ale je to dostačujúce? V USA sa na viac označujú textom na obale, ktorý varuje pred možným vznikom úzkostných stavov, paniky, nespavosti, vzniku agresivity, posadnutosti, až mánie a to rovnako u dospelých ako u detí. Nejde pri tom vôbec o tvorbu paniky. Sledovanie vedľajších účinkov antidepresív naozaj poukazuje na to, že agresivita u jedincov užívajúcich tieto lieky sa naozaj zvyšuje. A stále pribúda. Problémom však zostáva fakt, že výsledky týchto štúdií môžu byť skreslené, pretože odborníci neradi poukazujú na všetky vedľajšie účinky týchto medikamentov. A pri tom je to veľmi potrebné. Nežiaducich zistení na fluoxetin, paroxetin, citalopram a sertralin, teda psychofarmatiká, ktoré tvoria gro antidepresív, je skutočne mnoho a stále pribúdajú.

Antidepresiva môžu spôsobiť srdcové ochorenia

Úplne mimo nie sú ani takzvané tricyklické antidepresíva. Z výskumov z univerzity College London je zrejmé, že súvis medzi užívaním antidepresív a vzniku srdcových ochorení je veľký. Štúdia poukazuje na ohromné zvýšenie pravdepodobnosti vzniku srdcových chorôb oproti užívateľom antidepresív zo skupiny SSRI. A čerešnička na záver: Zároveň v tomto výskume sa zistilo, že samotná depresia nestojí za vznikom srdcového ochorenia. Smutné konštatovanie teda znie, že tricyklické antidepresíva sa bežne dávajú do súvisu s kardiovaskulárnymi ochoreniami ako: vysoký krvný tlak, obezita, cukrovka,… A pri tom, sa ostatné antideresíva  správajú veľmi podobným spôsobom.

Antidepresíva ako veľké nebezpečenstvo!

Zároveň si uvedomme, že antidepresíva nepoužívame len pri depresiách a iných závažných psychických ochoreniach, ale veľmi často aj pri obyčajnej bolesti hlavy, chronickej únave, fóbiách, nespavosti a podobne. Tomuto je treba venovať pozornosť! Antidepresíva jednoznačne v okamžiku ovládnu náš mozog – ale chceme to? A dostaneme náš mozog niekedy späť? Takto je položená otázka, na ktorú odborná verejnosť odpoveď tají.

Pozrite si príklad Pokračovanie