Bolesti kĺbov

Príčiny bolesti kĺbov a liečba odstránením jej podstaty

klbBolesti kĺbov, chrbtice a ranná stuhnutosť. Nedovolia vám bolestivé prsty otvoriť viečko pohára? Bolesti kolien vám nedovolia spraviť ani krok? Najvyšší čas navrátiť bolestivému pohybovému aparátu zdravie.

Bohužiaľ, súčasné zdravotníctvo pri bolestiach kĺbov, chrbtice a kolien nelieči skutočné príčiny problému. Ponúka lieky na bolesti kĺbov, ktoré však samotné ochorenie nijak neriešia, iba tlmia bolesť, čím sa chorý človek môže mylne udržovať  v presvedčení, že jeho zdravie je v poriadku. Kontrolovanou a riadenou detoxikáciou sa dostávame k úplnej podstate problému, čím je zle zložená strava a následné zaplavenie organizmu toxínmi. Prečítajte si článok o toxínoch Pokračovanie… Vylúčením zle metabolizovaných základných potravín zo stravy a odstránením toxínov dochádza k odstráneniu skutočnej príčiny vzniku bolesti a následnému navodeniu správnej funkcie a úľave od bolesti. Prečítajte si článok o poruchách metabolizmu Pokračovanie… Každému dokážeme stanoviť individuálny zoznam správne a nesprávne metabolizovaných základných potravín.

Príčina a mechanizmus ochorenia

Zdravá oporná a pohybová sústava nám umožňuje presúvať sa za našimi cieľmi. Zdravé kĺby nám umožňujú vykonávať správne pohyby a užívať si športové aktivity.

Bolesť kolena, chrbtice a všeobecne kĺbov môže mať nemalé množstvo príčin, u každého človeka iné. Dobrou správou je skutočnosť, že u každého je možné skutočnú príčinu bolesti kĺbov zistiť a následne použiť vhodnú liečbu bolesti kĺbov. V niektorých prípadov sprevádza bolesť kĺbov drobná infekcia, s ktorou telo bojuje  alebo ide o dôsledok fyzického preťaženia. Toto sú prípady, kedy po odpočinku bolesť zmizne.

Iné sú prípady, kedy sa bolesť stáva dlhodobo chronickou. Vtedy príčiny začínajú od nesprávneho držania tela, cez artrózu, zaťaženie obličiek, usadzovanie solí v kĺboch,  ochorenia, ktorých príčina neleží v pohybovom aparáte až po zaťaženie organizmu zle metabolizovanými základnými potravinami. Pokračovanie

Medzi najčastejšie chronické ochorenia kĺbov patria artróza a artritída. Pri osteoartróze degeneruje chrupavkovité tkanivo. Mäkké pružné tkanivo vo vnútri kĺbu redne, dochádza k zvýšenému treniu a teda sú nedostatočne tlmené nárazy pri pohybe. Celkovo sa zníži pohyblivosť kĺbu a začíname cítiť bolesť. Ochorenie je spojené s opotrebovaním kĺbov a nie je pri nej postihnutý imunitný systém. Artritída oproti tomu nie je spôsobená opotrebovaním, ale kĺby sú naopak poškodené zápalom, pričom vlastný imunitný systém omylom napadá zdravé tkanivo.

Pozrite si príklad Pokračovanie